Rejestracja ogólna

tel. (33) 821 02 29
wew.  222 lub 223
rejestracja@wspl.bielsko.pl

Sekretariat

tel. (33) 821 02 29, wew. 209
fax: (33) 821 90 47
sekretariat@wspl.bielsko.pl

Umów się na wizytę w przychodni

System e-Rejestracja
Rejestracja Rehabilitacja:
+48 604 649 211

Informacje dla kombatantów, inwalidów wojennych i innych osób uprzywilejowanych

Ważna informacja

ZGODNIE Z ART.287 UST.2 i ART.325 UST.3 USTAWY Z DNIA 11.03.2022 O OBRONIE OJCZYZNY (DZ.U. POZ.655, Z PÓŹŃ. ZM.) ŻOŁNIERZE ZAWODOWI ORAZ ŻOŁNIERZE PEŁNIĄCY TERYTORIALNĄ SŁUŻBĘ WOJSKOWĄ , UPRAWNIENI SĄ DO KORZYSTANIA ZE ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH w WSPL SPZOZ BIELSKO-BIAŁA POZA KOLEJNOŚCIĄ.

DOKUMENTEM UPRAWNIAJĄCYM DO KORZYSTANIA POZA KOLEJNOŚCIĄ Z PRAWA DO ŚWIADCZEŃ OPIEKI ZDROWOTNEJ, JEST LEGITYMACJA SŁUŻBOWA STWIERDZAJĄCA PEŁNIENIE ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ, WYDANA PRZEZ WŁAŚCIWY ORGAN, LUB ODPOWIEDNIO WOJSKOWY DOKUMENT OSOBISTY STWIERDZAJĄCY PEŁNIENIE TERYRIRIALNEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ.

Osoby uprawnione do korzystania ze świadczeń zdrowotnych poza kolejnością.

Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tekst jednolity Dz.U.2017.1938 z późn. zm.) uprawnienia do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej poza kolejnością od 1 stycznia 2017 r. posiadają następujące osoby:

  • Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi,
  • Zasłużeni Dawcy Przeszczepu,
  • Inwalidzi wojenni i wojskowi,
  • Kombatanci oraz działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych,
  • Żołnierze i pracownicy, w zakresie leczenia urazów i chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa,
  • Weterani poszkodowani, w zakresie leczenia urazów i chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa,
  • Kobiety w ciąży,
  • Świadczeniobiorcy do 18 roku życia, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, posiadający zaświadczenie wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, posiadającego specjalizację II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie: położnictwa i ginekologii, perinatologii, neonatologii lub pediatrii.

Osoby posiadające szczególne uprawnienia do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej poza kolejnością są zobowiązane do przedstawienia dokumentu potwierdzającego uprawnienia.

Osoby uprawnione do korzystania z ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych bez skierowania

Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tekst jednolity Dz.U.2017.1938 z późn. zm.) skierowanie do ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych nie jest wymagane (na podstawie art. 57 ust. 2 pkt 8, 9, 10, 10a, 12, 13, 14) dla:

  • Inwalidów wojennych i wojskowych.
  • Osób represjonowanych.
  • Kombatantów oraz działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych.
  • Cywilnych niewidomych ofiar działań wojennych.
  • Uprawnionego żołnierza lub pracownika, w zakresie leczenia urazów lub chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa.
  • Weterana poszkodowanego, w zakresie leczenia urazów lub chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa.
  • Dla świadczeniobiorców do 18 roku życia, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, posiadających zaświadczenie wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, posiadającego specjalizację II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie: położnictwa i ginekologii, perinatologii, neonatologii lub pediatrii.
  • Osób chorych na gruźlicę.
  • Osób zakażonych wirusem HIV.
  • Osób uzależnionych od alkoholu, środków odurzających i substancji psychotropowych – w zakresie lecznictwa odwykowego.

Przychodnia czynna:
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 7.30 – 18:.00

Rejestracja telefoniczna pacjentów do lekarza poz i poradni specjalistycznych od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00- 17.00

e-Rejestracja →

WSPL na drugich Wojskowych Targach Służby i Pracy

Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji były organizatorem drugich Wojskowych Targów Służby i Pracy. Wydarzenie odbyło się w dniach 04 – 05 kwietnia 2025 r. w 16 miastach w całym kraju.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przekazało WSPL nieruchomości

Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Paszyk przekazał na własność Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Bielsku-Białej dotychczas użytkowane nieruchomości. Przychodnię wojskową reprezentował Dyrektor Robert Śliwa.

Komunikat w sprawie respektowania przez podmioty lecznicze pierwszeństwa w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Komunikat w sprawie respektowania przez podmioty lecznicze pierwszeństwa w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Jedno szczepienie – podwójna ochrona. Szczepienia przeciw krztuścowi dla kobiet w ciąży

Od 15 października 2024 r. kobiety w ciąży mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciw krztuścowi w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). To szczepienie chroni kobietę zarówno w ciąży, jak i po porodzie oraz noworodka przed zachorowaniem i hospitalizacją w pierwszych miesiącach życia.

Śląski NFZ zaprasza na akcję profilaktyczną organizowaną w związku z Europejskim Tygodniem Walki z Rakiem Szyjki Macicy

31 stycznia 2025 roku, w PierwszymUrzędzie Skarbowym przy ul. Teodora Sixta 17, w Bielsku-Białej, od naszych doradców klienta uczestnicy wydarzenia dowiedzą się: gdzie wykonać bezpłatne badania – mammografia, cytologia, badania w ramach programu Profilaktyka 40 Plus, opowiedzą o czynnikach ryzyka chorób nowotworowych podadzą informacje o świadczeniodawcach wykonujących badania mammograficzne oraz badania w ramach programu Profilaktyka 40 Plus, opowiedzą o tym jak ważna jest samokontrola organizmu- samobadanie.

Top
Przejdź do treści